Obezita a nadváha sa dnes považuje za epidémiu 21. storočia. Podľa WHO je to najhorší zdravotný problém ľudstva, ktorý poškodzuje zdravie. Zdravotné riziká obezity môžu byť rôzne a sú len začiatkom závažných ochorení. 

Životný štýl, vysoko-energetická nepravidelná strava a nedostatok pohybu zapríčiňujú prekvitanie tejto novodobej choroby, ktorá je už oficiálne uznávaná na celom svete. Bohužiaľ, percento obéznych ľudí každým rokom rastie, a čo je najhoršie, rastie aj percento obéznych detí a detí s nadváhou. Je tu otázka na zamyslenie, prečo je to tak a kto za to vlastne môže. Ťažko možno pomenovať príčinu vzniku tejto novodobej epidémie. Začať však musíme predovšetkým od seba.

 

1. Dbajte na prevenciu

Najjednoduchším spôsobom ako predchádzať obezite a nadváhe je neprejedať sa a vyhýbať sa jedlám s vysokým energetickým príjmom.

Tradičná slovenská kuchyňa však týmito jedlami priam prekypuje. Všade veľa bielej múky, priveľa živočíšnych tukov, nehovoriac už o spotrebe cukru do jedného zákusku. Dnešná doba zdravému stravovaniu veľmi nepraje. 

To však neznamená, že by ste mali hladovať a vyhnúť sa všetkým jedlám, ktoré milujete. 

 

Naši klienti majú prístup k veľkému množstvu hotových jedál medzi ktorými sú slané aj sladké jedlá, ale aj rôzne snacky, či sladkosti. 

 

S Vitadu teda rozhodne nehladujete!

 

 

2. Pravidelná a pestrá strava je 70%-tná šanca na úspech

Kvalitná a pestrá strava je naozaj veľmi dôležitá. Je zárukou toho, že sa vám podarí splniť svoje predsavzatie a znížite úspešne svoju váhu. A nielen to, odľahčíte svoj organizmus od škodlivých látok, ktoré sa usadili počas zlého stravovania vo vašom tele. Doplníte si množstvo minerálnych látok, vitamínov a stopových prvkov. Váš tráviaci systém začne lepšie spracovávať potravu a zrýchli sa vám metabolizmus. Kvalitnou stravou sa vám zlepší aj kvalita vlasov, nechtov a vaša pleť bude žiariť.

 

Vieme však, že takéto striktné venovanie sa zdravej strave je časovo a možno aj finančne náročné.

 

Máme pre Vás riešenie!

 

3. Dbajte na prevenciu

Pravidelné raňajky sú súčasťou boja proti obezite. Nikdy nezabúdajte na raňajky. Vieme, ráno človek nestíha. Nachystať sa do práce, potom deti do školy, ožehliť manželovi košeľu, ak ste to nestihli večer. A na to najdôležitejšie jedlo dňa skrátka už nie je čas. Všetko sa dá však vyriešiť, ak človek chce. Stačí, ak si to viete dobre zmanažovať . Niekedy naozaj stačí vstať z postele len o 10 minút skôr a čas na príjemné raňajkovanie sa nájde.

 

Náš tip: Ak ráno naozaj nestíhate, nachystajte si raňajky večer do chladničky.

 

Alebo to opäť nechajte na nás 😉

 

 

3. Hýbte sa s radosťou

Pohyb je veľký pomocník pri boji s kilami. Niekedy je, ale naozaj veľmi ťažké prinútiť sa pravidelne hýbať. Cvičenie by malo mať vo vašom diári svoje čestné miesto. 

 

Nemusíte však tráviť hodiny v posilňovni. V našich centrách Vitadu, klienti aj bez pohybu, či času na cvičenie chudnú z tukových zásob, čo výrazne zlepšuje ich zdravotný stav 👇

 

 

4. Vyspite sa do štíhlosti

Spánok je príjemný relax pre náš organizmus. Pokiaľ spíme málo, naše telo býva unavené a potrebuje doplniť energiu. Nezdá sa to, ale náš organizmus nás opäť zachraňuje. A keďže sme mu nedopriali dostatočnú regeneráciu na nabratie energie potrebnej pre fungovanie vo forme spánku, vyrovná sa s deficitom energie samo. Cukor je rýchly zdroj energie, a tak si ho vaše telo vypýta vo forme chute na sladké. Nedostatočným spánkom môžete ohroziť svoje predsavzatie schudnúť.

 

Doprajte si preto kvalitný a ničím nerušený spánok. Spite minimálne 6-7 hodín denne. Počas spánku sa aktivujú regeneračné procesy organizmu. Vaše telo si krásne oddýchne, načerpá novú energiu a bude chudnúť.

 

4. Kašlite na diéty

Diéta nerieši príčinu nadváhy. Rieši iba následok nesprávnych stravovacích návykov. Aj to len na krátky čas. Diéty sa na nás valia z každej strany. Pozeráte na vysmiatu kočku na fotke v časopise a v kútiku duše jej závidíte, že dokázala to, čo sa vám nedarí už nejaký čas. A tak začnete skúšať. Jedna diéta strieda druhú, ale čo sa to deje? Nielen, že nechudnete, ešte máte o pár kilogramov viac.

Rôznym typom diét sme sa venovali v samostatnom článku. 

Vyskúšajte chudnúť s Vitadu a zmeňte svoj životný štýl

Chudnutie sa stalo pre niektorých ľudí celoživotnou snahou. Pritom zredukovať hmotnosť rýchlo a zdravo je teraz jednoduchšie, než si myslíte. Pod odborným dohľadom kvalifikovaného výživového poradcu môžete aj Vy neporovnateľne zmeniť svoj vzhľad a zdravie. To všetko bez neželaného jojo efektu a desiatok hodín cvičenia.

Výnimočné výsledky

V programe VITADU klienti chudnú za prvých 14dní priemerne – muži 5 – 6kg, ženy 4 – 5kg. Závisí to od hmotnosti s akou začíname chudnúť. V našich výživových centrách sú aj rekordmani s úbytkom 10kg za dva týždne!

S nami nehladujete!

Vypracujeme pre Vás jedálniček nastavený podľa potreby Vášho metabolizmu. Zároveň získate prístup k chutným receptom na prípravu jedál, pri ktorých sa nebudete musieť obmedzovať. Navyše máme v ponuke aj rôzne sladkosti a snacky, na ktorých si môžete bez výčitiek pochutnávať. S Vitadu teda rozhodne nehladujete!

Lepší zdravotný stav

Zdravotný stav je nemenej dôležitý, ako fyzický. Cieľom našej práce teda nie je len Vaše chudnutie. V celom procese zlepšujeme aj zdravotný stav a znížujeme až eliminujeme množstvo liekov, ktoré klienti berú napríklad na vysoký krvný tlak, diabetes II, cholesterol, steatóza pečene a iné.

Pre viac informácií na zanechajte telefonický kontakt a my sa vám ozveme.

Najčastejšie otázky

Aké výsledky možno očakávať?

V programe Vitadu klienti chudnú za prvých 14dní priemerne – muži 5 – 6kg, ženy 4 – 5kg. Závisí to od hmotnosti s akou začíname chudnúť.
V našich výživových centrách sú aj rekordmani s úbytkom 10kg za dva týždne! 

Zdravotný stav je nemenej dôležitý, ako fyzický. Cieľom našej práce teda nie je len Vaše chudnutie. V celom procese zlepšujeme aj zdravotný stav a znížujeme až eliminujeme množstvo liekov, ktoré klienti berú napríklad na vysoký krvný tlak, diabetes II, cholesterol, steatóza pečene a iné.

Pre koho je program určený?

Výživový program Vitadu je určený pre všetky vekové kategórie bez ohľadu na pohlavie. Skrátka pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť svoj vzhľad, ale aj zdravotný stav. Program je vhodný aj pre športovcov.

Koľko stojí program Vitadu?

Cena výživového programu Vitadu závisí od konkrétnej etapy, v ktorej sa v rámci programu nachádzate: Od 20 – 50€ na týždeň. Úvodnú konzultáciu, založenie karty klienta, merania telesných parametrov, vysvetlenie princípov chudnutia a priberania, odborné výživové poradenstvo, komplexná analýza zdravotného stavu uhradíte v rámci jedného poplatku 20 Eur  pri prvej konzultácií. Všetky následné kontroly, konzultácie a pravidelné InBody analýzi tela v priebehu diétneho programu sú bezplatné. Klient si hradí len produkty ktoré konzumuje.

Čo sa deje po skončení programu Vitadu?

Keď svoj cieľ spolníte a cítite, že si viete zdravotný štýl udržať, môžete program ukončiť. Po skončení však môžete aj naďalej využívať našu ambulanciu aj poradenstvo. 

Aké sú najväčšie výhody Vitadu?

Pri dodržaní diétneho programu, ktorý Vám individuálne šijeme na mieru pri konzultáciách je možné u zdravých ľudí schúdnúť až 5kg za mesiac, čo je podľa odporúčaní odborníkov zdravé chudnutie