Na úvod je potrebné pripomenúť, že meranie viscerálneho tuku v domácich podmienkach je len približné. Pre kvalitné a presné meranie používame špeciálne prístroje. Jeden z nich – InBody 270 – máme aj v našej ambulancii. Preto ak máte záujem o meranie, pokojne nám napíšte.

 

Veľmi približne si viscerálny tuk viete zmerať aj doma

Najjednoduchšie je zmerať si ho bežným krajčírskym metrom. Teda nie samotný tuk, ale obvod pása. Ak ste žena a namerali ste viac ako 88cm, alebo v prípade mužov nad 102cm, je potrebné zbystriť pozornosť. Dostali ste sa možno nad kritickú hranicu. Je však dôležité merať na správnom mieste, čiže priamo na páse. V polovici medzi dolným okrajom dolného rebra a horným okrajom panvovej kosti.

Pár týždňov dozadu sme spomínali, že viscerálny tuk môžu mať vo zvýšenej miere aj na pohľad chudí ľudia a naopak, nemusia ho mať ľudia, ktorí majú nadváhu aj 20kg.

 

Odmeriame vám viscerálny tuk a poradíme ako sa ho zbaviť 

Ako vidíte, viscerálny tuk je náš veľký nepriateľ. Je teda veľmi dôležité o ňom vedieť a snažiť sa jeho množstvo zredukovať. Odmerať sa ho dá napríklad výborným medicínskym prístrojom InBody, ktorým disponujeme aj v našej ambulancii.

Naši výživoví experti vám aj radi poradia, ako sa nebezpečného tuku zbaviť.