Veľa ľudí stráca motiváciu na ceste za svojím vysnívaným telom práve preto, že všetko nejde tak jednoducho, ako by chceli. Často za tým stoja články v časopisoch a “overené diéty”. Keď je to všetko také úžasné, prečo teda nemôžete schudnúť? Prečítajte si pozorne nasledujúce tvrdenia a skúste si odpovedať, koľkými z nich sa snažili oklamať aj vás?

 

Po piatej popoludní ani sústo

Táto veta je známa snáď každému. No k pravde by sa blížila iba v prípade, že by ste chodili spať o ôsmej večer :-). Je rozumné nezjesť dvojchodové menu, keď už žiadnu aktivitu vyvíjať nebudete. No nedopriať telu žiadne živiny počas niekoľkých hodín, obzvlášť, ak večer vyvíjate nejakú aktivitu alebo pracujete či učíte sa, je skutočné týranie hladom. Čo si myslíte, že urobí vaše telo v prípade, že mu podvečer nedoprajete živiny a čakáte od neho bdelosť a fyzickú námahu? Zásobí sa, aby mohlo z núdzových rezerv čerpať v ďalších dňoch, kedy ho opäť plánujete „týrať hladom“.
Najedzte sa teda pokojne aj večer, ale ideálne s mierou. Telo večer už nepotrebuje taký energetický príjem, ako počas dňa.

 

Light potravina je diétna

Začiatky bývajú najťažšie a práve v tomto štádiu sa mnohí pokúšajú uľahčiť si cestu výrobkami, ktoré majú nízky obsah tuku a cukru. Pri vlčom hlade, ktorý je pri drastických diétach na dennom poriadku, vnímajú niektorí kuchyňu plnú takýchto potravín, ako svoj maják nádeje, kde môžu jesť všetko s nálepkou “light” neobmedzene.

Pravda môže byť ale niekde inde.

Mágia “light” potravín spočíva v zníženom energetickému obsahu. Spozornite pri slove zníženom, nie nulovom! To znamená, že kalórie obsahujú. Nezabúdajte, že jete preto, aby ste poskytli svojmu organizmu živiny, nie len prázdne kalórie. Bez správneho pomeru bielkovín, sacharidov, tukov i vitamínov prebytočné kilá nikdy nezmiznú a svaly neporastú. Ak je potravina naozaj výživná berte označenie “light” len ako bonus.

Naučíme vás stravovať sa tak, ako to vaše telo potrebuje

Netopte sa už viac v kope informácií o správnom stravovaní a zverte svoje zdravie do rúk odborníkov. Vypracujeme pre Vás jedálniček nastavený podľa potreby Vášho metabolizmu. Najlepšie na tona tom všetkom je to, že cenné informácie, ktoré získate Vám už nikto nezoberie ;). Zároveň získate prístup k chutným receptom na prípravu jedál, pri ktorých sa nebudete musieť obmedzovať. Navyše máme v ponuke aj rôzne sladkosti a snacky, na ktorých si môžete bez výčitiek pochutnávať. S Vitadu teda rozhodne nehladujete!

 

Sladkosti sú počas diéty tabu

Zakázané ovocie chutí najlepšie. A inak to neplatí ani pri sladkostiach, ktoré by vraj mali byť pri diéte úplne vylúčené.
Keď bolo telo na prísun sladkostí zvyknuté počas obdobia, kedy ste stravu ešte neriešili, chvíľočku tvoje to toleruje, ale potom sa začne správať oveľa agresívnejšie.
Ako to teda so sladkosťami a chudnutím skutočne je? Neuškodia tak, ako vám to mnohé „odborné“ portály tvrdia. Treba však myslieť na to, akú sladkosť si dáte. Napríklad kvalitná vysokopercentná čokoláda má na organizmus pozitívne účinky a zároveň zaženie chuť na sladké. Navyše pripomíname aj naše Vitadu sladkosti, ktoré vám dokonale utíšia chuť na sladké bez zbytočného cukru a nadmerných kalórií. K širokej ponuke sladkostí, iných hotových jedál, ale aj k vekému množstvu chutných receptov máte v rámci redukčného programu Vitadu automaticky prístup.

 

Málo zjesť znamená viac schudnúť

Za hladovkami mnohých ľudí sa skrýva mýtus, ktorý tvrdí, že tajomstvo chudnutia je ukryté v nejedení alebo zriedkavom jedení veľmi malých porcií. Tento mimoriadne nebezpečný mýtus je všeobecne známy a rozšírený najmä medzi mladšími ženami a tínedžerkami. Mám však pre vás hneď tri dôkazy, ktoré dajú zástancom tohto bludného tvrdenia „na frak“.
Takéto stravovanie nemôže byť udržateľné a takmer vždy skončí prejedaním sa. Po dňoch či týždňoch bez poriadneho jedla sa to ani inak skončiť nemôže.
Lekári po mnohých skúsenostiach potvrdzujú, že drastické hladovky poškodzujú organizmus ako celok a môžu spôsobiť aj dlhodobé zdravotné problémy.
Hladovky pália, okrem sľúbených tukov, aj svalstvo!
Napriek tomu, že sa to číta ťažko a radšej by ste sa vydali na cestu „ničnejedenia“, lebo pôsobí jednoduchšie vedzte, že odbúravanie tukov je dlhodobým a stabilným procesom, ktorý je udržateľný iba pri poctivom dodržiavaní!

 

Vyskúšajte chudnúť s Vitadu a zmeňte svoj životný štýl

Chudnutie sa stalo pre niektorých ľudí celoživotnou snahou. Pritom zredukovať hmotnosť rýchlo a zdravo je teraz jednoduchšie, než si myslíte. Pod odborným dohľadom kvalifikovaného výživového poradcu môžete aj Vy neporovnateľne zmeniť svoj vzhľad a zdravie. To všetko bez neželaného jojo efektu a desiatok hodín cvičenia.

Pre viac informácií na zanechajte telefonický kontakt a my sa vám ozveme.

Najčastejšie otázky

Aké výsledky možno očakávať?

V programe Vitadu klienti chudnú za prvých 14dní priemerne – muži 5 – 6kg, ženy 4 – 5kg. Závisí to od hmotnosti s akou začíname chudnúť.
V našich výživových centrách sú aj rekordmani s úbytkom 10kg za dva týždne! 

Zdravotný stav je nemenej dôležitý, ako fyzický. Cieľom našej práce teda nie je len Vaše chudnutie. V celom procese zlepšujeme aj zdravotný stav a znížujeme až eliminujeme množstvo liekov, ktoré klienti berú napríklad na vysoký krvný tlak, diabetes II, cholesterol, steatóza pečene a iné.

Pre koho je program určený?

Výživový program Vitadu je určený pre všetky vekové kategórie bez ohľadu na pohlavie. Skrátka pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť svoj vzhľad, ale aj zdravotný stav. Program je vhodný aj pre športovcov.

Koľko stojí program Vitadu?

Cena výživového programu Vitadu závisí od konkrétnej etapy, v ktorej sa v rámci programu nachádzate: Od 20 – 50€ na týždeň. Úvodnú konzultáciu, založenie karty klienta, merania telesných parametrov, vysvetlenie princípov chudnutia a priberania, odborné výživové poradenstvo, komplexná analýza zdravotného stavu uhradíte v rámci jedného poplatku 20 Eur  pri prvej konzultácií. Všetky následné kontroly, konzultácie a pravidelné InBody analýzi tela v priebehu diétneho programu sú bezplatné. Klient si hradí len produkty ktoré konzumuje.

Čo sa deje po skončení programu Vitadu?

Keď svoj cieľ spolníte a cítite, že si viete zdravotný štýl udržať, môžete program ukončiť. Po skončení však môžete aj naďalej využívať našu ambulanciu aj poradenstvo. 

Aké sú najväčšie výhody Vitadu?

Pri dodržaní diétneho programu, ktorý Vám individuálne šijeme na mieru pri konzultáciách je možné u zdravých ľudí schúdnúť až 5kg za mesiac, čo je podľa odporúčaní odborníkov zdravé chudnutie