Naše zdravie a výkonnosť nášho tela je najviac ovplyvnená stravou, ktorú každý deň prijímame.
Všetci sa chceme cítiť výkonne, chceme byť plní energie, mať ideálnu hmotnosť. Napriek tomu, že táto moderná doba nám poskytuje nekonečné množstvo informácii (bohužiaľ nie vždy správnych), diét, rád a tipov na vyformovanie postavy, napriek tomu sa štatisticky uvádza, že toto väčšina ľudí bez pomoci a podpory nezvládne.
Preto moja odpoveď na  otázku „potrebujem vôbec výživového poradcu?“ Znie: Áno, ak nepatríte k pomerne neveľkej skupine ľudí, ktorá si naozaj dokáže pomôcť sama a dennodenne sa venuje samoštúdiu výživy z relevantných zdrojov.

 

Výživové poradenstvo je navyše významne prospešné pre športovcov, kedy pomocou stravy vieme zvýšiť výkon, silu, vytrvalosť či koncentráciu a urýchliť regeneráciu. Takmer každý zahraničný vrcholový športovec má svojho výživového špecialistu a tento trend prichádza aj na Slovensko.

 

Špeciálna strava sa týka aj budúcich mamičiek, ktoré svojím straviovaním neovplyvňujú len seba ale aj nový život. Aby svojmu dieťatku zabezpečili zdravie a správny vývoj, je veľmi dôležité vedieť čo mu bude prospievať a čo mu bude škodiť. Vedľajším efektom správneho stravovania v tehotenstve je pribratie optimálneho množstva kíl.

 

Ak máte tráviace problémy, neustále vás nafukuje alebo  vám jedlo  leží v žalúdku môžete trpieť potravinovou intoleranciou – jednoduchým krvným testom môžet vyriešiť Vaše problémy a odhaliť ktoré potraviny vám škodia. Výživový špecialista následne test vyhodnotí a vypracuje presný postup.

 

Fáza 1: „výživového poradcu nepotrebujem, stačí mi predsa internet!“

Ľudia, ktorí sa dostanú do obdobia svojho života kedy nastáva „riešenie svojej hmotnosti“, zo začiatku skúšajú rôzne diéty podľa rád a článkov, ktoré si nájdu na internete alebo v časopisoch.

Koľkí z Vás diétu naozaj vydržalo poctivo dodržiavať? Koľkí z Vás pri diéte naozaj schudli  a hmotnosť si trvalo udržali? Ste z tých,  kto ste si vyskúšali známy jo-jo efekt na vlastnej koži?

 

Fáza 2: Bez pomoci poradcu to nezvládnem !

Po určitej dobe „zavádzanie“ rád z internetu alebo nákupu produktov „rýchleho schudnutia“ sa väčšinou niektorí z Vás rozhodnú vyhľadať odborníka. Pochopili totiž, že len nasledovanie rád z internetu alebo kupovanie rôznych chudnúcich produktov má neveľké trvalé výsledky alebo veľký JO-JO efekt.

 

Prečo je teda dobré mať výživového poradcu?

Každodenné návyky prispievajú k úspechu. Správny odborník a špecialista na chudnutie Vám s návykmi pomôže.
Špecialista na chudnutie je aj psychológ, stimulátor a pozitívny človek
Počas spolupráce s nutričným špecialistom sa budete dozvedať najnovšie informácie, budete dostávať povzbudenie a vždy by ste sa mali cítiť tak, že urobíte maximum pre dosiahnutie svojich cieľov.
Nie vždy všetko pôjde tak ako chcete, ale výhoda spolupráce s odborníkom na chudnutie je to, že ste jeden tím. Keď sa Vám chudnutie spomalí, keď budete mať „slabú chvíľku“, odborník vám dodá vieru, pomôže správne vyriešiť problém,  povzbudí Vás a Vy pokračujete zase ďalej. A o tom je spolupráca. Toto je tá pridaná hodnota využívania služieb odborníka na výživu.

 

S výživovým špecialistom jednoducho a ľahko dosiahnete ciele ako:

○ Redukcia hmotnosti, podkožného a vnútorného tuku.
○ Tvarovanie a formovanie postavy.
○ Zvýšenie výkonnosti, či už v športe,  v práci, či v bežnom živote.
○ Vyvážený príjem makro a mikro živín – pre optimalizáciu všetkých procesov nášho tela.
○ Odstránenie únavy a  využitie maximálneho energetického potenciálu Vášho tela.
○ Odstránenie mnohých zdravotných problémov.
○ Zvýšenie kvality života.
○ Zlepšenie psychických a fyzických funkcií.

 

Objednajte si nezáväznú konzultáciu ešte dnes

Radi Vám odpovieme na bližšie otázky ohľadom spolupráce s našimi výživovými špecialistami. Vyplňte Vaše meno a telefónné číslo a my sa Vám za krátky čas ozveme.