Ste nespokojný so svojou postavou, necítite sa dobre vo svojom tele, ale znova neodoláte rôznym sladkým alebo iným kalorickým nástrahám?

Aj Vy si zvyknete povedať, veď začnem od zajtra, od pondelka, po oslave…….?

Väčšinou takéto ospravedlnenia používame, keď nie sme ešte pripravení niečo vo svojom živote naozaj zmeniť.

 

Očakávania

Väčšina nespokojných so svojou postavou majú nadváhu, ku ktorej sa dopracovali nie za pár dní alebo týždňov, ale za niekoľko mesiacov alebo rokov. Keď sa rozhodnú schudnúť, očakávajú, že nepríjemných faldíkov a množstva kíl navyše sa zbavia „lusknutím prsta“.

Zázraky na počkanie v chudnutí a zmene životného štýlu naozaj neexistujú. Je to beh na dlhú trať, na ktorej zistíte, že správny začiatok je vo vnútornom nastavení.

Metabolizmus je proces, pri ktorom naše telo rozkladá potravu a prevedie ju na energiu aby sme dokázali prežiť a fungovať. Môžeme ho prirovnať ku horúcej peci, kde sa ako palivo spotrebúvajú kalórie. Ak pracuje metabolizmus pomaly, potrebuje na udržanie životných funkcií menej paliva. To je veľmi lákavá výhovorka, hodiť všetku vinu za našu vysokú váhu na pomalý metabolizmus, ale existujú spôsoby ako ho podporiť a udržať si zdravú váhu.

 

Ako začať?

Najprv si musíme sami pre seba ujasniť dôvod nášho rozhodnutia. Nechcem predsa dookola priberať a chudnúť. Ak sa nachádzam v tomto večnom kolotoči, niečo nerobím dobre. Musím sa rozhodnúť pre zásadnú zmenu stravovania v živote, potrebujem zmeniť doterajšie návyky.

Chudnutie by nemalo byť strašiakom, že budem hladná/ý, správne schudnúť môže iba sýty človek. Správne chudnutie môže byť Vaším sprievodcom na ceste ku zmene stravovacích návykov a životného štýlu. Na tejto ceste vám vie veľmi pomôcť výživový poradca. Našim klientom pomáhame nielen zmeniť stravovacie návyky, ale sme aj sprievodcom na bezbolestnej ceste za novým – zdravším životným štýlom.

Vnútorná motivácia by mala súladiť s našimi vnútornými potrebami. Je dôležité, aby ste chudnutím neriešili iba celkovú vnútornú nespokojnosť, ale aby ste si ujasnili, čo sa pre Vás zmení, keď schudnete.

 

Začnite ešte dnes

Ak patríte k ľudom, ktorí chcú alebo potrebujú redukovať svoju hmotnosť, či už z estetických alebo zdravotných dôvodov, ale stále váhate, môžete sa s dôverou obrátiť na nás. Stačí vyplniť jednoduchý formulár a my sa vám za krátky čas ozveme.