Obezita a nadváha sa dnes považuje za epidémiu 21. storočia. Podľa WHO je to najhorší zdravotný problém ľudstva, ktorý poškodzuje zdravie. Zdravotné riziká obezity môžu byť rôzne a sú len začiatkom závažných ochorení. 

Životný štýl, vysoko-energetická nepravidelná strava a nedostatok pohybu zapríčiňujú prekvitanie tejto novodobej choroby, ktorá je už oficiálne uznávaná na celom svete. Bohužiaľ, percento obéznych ľudí každým rokom rastie, a čo je najhoršie, rastie aj percento obéznych detí a detí s nadváhou. Je tu otázka na zamyslenie, prečo je to tak a kto za to vlastne môže. Ťažko možno pomenovať príčinu vzniku tejto novodobej epidémie. Začať však musíme predovšetkým od seba.

 

 

Dbajte na prevenciu

Najjednoduchším spôsobom ako predchádzať obezite a nadváhe je neprejedať sa a vyhýbať sa jedlám s vysokým energetickým príjmom.

 

Tradičná slovenská kuchyňa však týmito jedlami priam prekypuje. Všade veľa bielej múky, priveľa živočíšnych tukov, nehovoriac už o spotrebe cukru do jedného zákusku. Dnešná doba zdravému stravovaniu veľmi nepraje. 

 

To však neznamená, že by ste mali hladovať a vyhnúť sa všetkým jedlám, ktoré milujete.

Naši klienti vo Vitadu centrách jedia veľa, nehľadujú, doprajú si zdravé sladkosti a majú recepty, ktoré si môžu pripraviť kedykoľvek bez obmedzenia. 

 

Pravidelná a pestrá strava je 70% šanca na úspech

Kvalitná a pestrá strava je naozaj veľmi dôležitá. Je zárukou toho, že sa vám podarí splniť svoje predsavzatie a znížite úspešne svoju váhu. A nielen to, odľahčíte svoj organizmus od škodlivých látok, ktoré sa usadili počas zlého stravovania vo vašom tele. Doplníte si množstvo minerálnych látok, vitamínov a stopových prvkov. Váš tráviaci systém začne lepšie spracovávať potravu a zrýchli sa vám metabolizmus. Kvalitnou stravou sa vám zlepší aj kvalita vlasov, nechtov a vaša pleť bude žiariť.

Vieme však, že takéto striktné venovanie sa zdravej strave je časovo a možno aj finančne náročné.

Máme pre Vás riešenie!

 

Pravidelné raňajky

Pravidelné raňajky sú súčasťou boja proti obezite. Nikdy nezabúdajte na raňajky. Vieme, ráno človek nestíha. Nachystať sa do práce, potom deti do školy, ožehliť manželovi košeľu, ak ste to nestihli večer. A na to najdôležitejšie jedlo dňa skrátka už nie je čas. Všetko sa dá však vyriešiť, ak človek chce. Stačí, ak si to viete dobre zmanažovať . Niekedy naozaj stačí vstať z postele len o 10 minút skôr a čas na príjemné raňajkovanie sa nájde.

Náš tip: Ak ráno naozaj nestíhate, nachystajte si raňajky večer do chladničky. Alebo to opäť nechajte na nás 😉

 

 

Vyspite sa do štíhlosti

Spánok je príjemný relax pre náš organizmus. Pokiaľ spíme málo, naše telo býva unavené a potrebuje doplniť energiu. Nezdá sa to, ale náš organizmus nás opäť zachraňuje. A keďže sme mu nedopriali dostatočnú regeneráciu na nabratie energie potrebnej pre fungovanie vo forme spánku, vyrovná sa s deficitom energie samo. Cukor je rýchly zdroj energie, a tak si ho vaše telo vypýta vo forme chute na sladké. Nedostatočným spánkom môžete ohroziť svoje predsavzatie schudnúť.

Doprajte si preto kvalitný a ničím nerušený spánok. Spite minimálne 6-7 hodín denne. Počas spánku sa aktivujú regeneračné procesy organizmu. Vaše telo si krásne oddýchne, načerpá novú energiu a bude chudnúť.

 

Hýbte sa s radosťou

Pohyb je veľký pomocník pri boji s kilami. Niekedy je, ale naozaj veľmi ťažké prinútiť sa pravidelne hýbať. Cvičenie by malo mať vo vašom diári svoje čestné miesto. 

Nemusíte však tráviť hodiny v posilňovni. V našich centrách Vitadu, klienti aj bez pohybu, či času na cvičenie chudnú z tukových zásob, čo výrazne zlepšuje ich zdravotný stav 👇

 

 

Kašlite na diéty

Diéta nerieši príčinu nadváhy. Rieši iba následok nesprávnych stravovacích návykov. Aj to len na krátky čas. Diéty sa na nás valia z každej strany. Pozeráte na vysmiatu kočku na fotke v časopise a v kútiku duše jej závidíte, že dokázala to, čo sa vám nedarí už nejaký čas. A tak začnete skúšať. Jedna diéta strieda druhú, ale čo sa to deje? Nielen, že nechudnete, ešte máte o pár kilogramov viac. Rôznym typom diét sme sa venovali v samostatnom článku. 

Poraďte sa s našim výživovým expertom vďaka bezplatnej konzultácii

Zistite viac informácií ohľadom dostupnosti, ceny a procesu redukcie hmotnosti. Zadajte svoje meno a telefónne číslo a v krátkom čase vás bude kontaktovať náš výživový špecialista, ktorý rád zodpovie na Vaše otázky. Odoslaním formulára sa k ničomu nezaväzujete.